Dajte si záležať na správnej veľkosti svadobných obrúčok

Výberom dizajnu snubných prsteňov nič nekončí, práve naopak, všetko začína – akonáhle sa so svojím nastávajúcim či nastávajúcou zhodnete na type kovu, povrchu – lesklom alebo matnom prevedení snubných prsteňov, s kameňmi alebo bez kameňov, nemáte ešte vyhraté. Teraz totiž prichádza tá chvíľa, kedy musíte zvoliť aj vhodnú veľkosť prsteňov. A to dá niekedy aj zabrať.

Radšej dvakrát meraj…

Veľkosť prsteňov značí obvod prstov v milimetroch, teda vnútorný obvod prsteňa. Ženy to majú v tomto ohľade výrazne jednoduchšie – na ľavom prstenníku totiž väčšinou už nosia zásnubný prsteň, takže už približne vedia, akú veľkosť snubného prsteňa budú potrebovať. Ale ani pre nich to nemusí byť tak úplne jednoznačné.

Na správnej veľkosti snubných prsteňov naozaj záleží

Do zvolenia si správnej veľkosti prsteňov vstupuje viacero faktorov. Ten najdôležitejší je samozrejme šírka obrúčok. Čím je obrúčka širšia, musí byť veľkosť väčšia a zase naopak. Ďalej je tiež dôležitý vnútorný profil prsteňov.

Zabudnite v tomto prípade na domáce meranie pomocou prúžkov papiera, či stužky. V drvivej väčšine prípadov to nezodpovedá realite a prstienky je potom potrebné dodatočne upravovať. A ak si vyberiete svadobné obrúčky, celokameňové, gravírované, atď., kde je zložitejšie dodatočné upravovanie veľkostí, môže byť tento spôsob merania naozaj veľkým hazardom.

Nechajte si poradiť od skutočných odborníkov

Nevyhýbajte sa ani premeraniu od odborného personálu a stanovenie tak úplne presnej veľkosti Vašich budúcich svadobných obrúčok. Odborníci v zlatníctve LORETTA, v trenčianskej pobočke na Smetanovej ulici 9, Vám veľkosť prstov profesionálne zmerajú a odporučia, ktorá veľkosť snubných prsteňov je tá ideálna práve pre Vás.

Starosti s výberom veľkosti tak môžete hodiť za hlavu a nechať si poradiť od tých, ktorí sa v oblasti snubných prsteňov vyznajú najlepšie. Konečné rozhodnutie potom samozrejme záleží len na Vašich osobných pocitoch. Svadobné obrúčky nesmú byť ani príliš veľké, aby nehrozila ich strata pri mokrých rukách, a ani príliš malé/tesné, aby Vám nespôsobovali “otlačeniny” pri jemnom spuchnutí prstov, najmä v lete. Pohodlnosť a praktickosť pri šperkoch je naozaj vždy na prvom mieste.

Leave a comment