Koronavírus a svadby

Prinášame Vám základné informácie k práve prebiehajúcej situácii okolo koronavírusu a jeho vplyvu na svadby. V súvislosti s nákazou novým koronavírusom SARS-CoV-2 označovaným spočiatku ako 2019-nCoV, vyhlásila vláda núdzový stav a zakázala všetky akcie vrátane svadieb. Čo to znamená pre svatbený trh?

Rok 2020 bol z hľadiska počtu svadieb najvyhľadávanejším rokom a podľa odhadu malo tento rok uzavrieť manželstvo až o 20% viac párov, než tomu bolo v rokoch predchádzajúcich.

Tento rok malo podľa odhadov prebehnúť zhruba 60 tisíc svadieb.

“Všetky termíny na svadby máme už v roku 2020 obsadené” znelo už na jeseň minulého roka od mnohých svadobných dodávateľov. Teraz však všetci zažívajú studenú sprchu, vďaka nečakanej udalosti, ktorá ochromila celý svadobný trh.

Ako postupovať pri plánovaní svadby v súčasnej situácii? Ako odložiť svadbu? Ako presunúť dohodnuté termíny? Čo svadobní dodávatelia?

Ako postupovať v súčasnej dobe pri plánovaní svadby?Vláda pred časom vyhlásila zákaz všetkých akcií nad 100 osôb vrátane svadieb, o cca dva dni neskôr, v rámci núdzového stavu, svoje opatrenia ešte sprísnila a zákaz znížila na 30 osôb. Za cca dva dni bolo ešte horšie a zakázali sa všetky spoločenské a náboženské podujatia bez výnimky.

Núdzový stav mal platiť po dobu 30 dní, ale hovorilo sa o minimálne 3 mesiacoch. Spoločenské a kultúrne akcie teda na začiatku hlavnej svadobnej sezóny povolené neboli. Pri plánovaní svadby toto berte do úvahy a radšej si zaistite aj náhradné termíny!

Ako odložiť svadbu?

Je dôležité začať konať čo najrýchlejšie a dohovoriť sa so všetkými svadobnými dodávateľmi na zmene termínu. Začnite u svadobného miesta a v nadväznosti na ponúknutý náhradný termín sa potom dohodnite so zvyšnými svadobnými dodávateľmi.

Svadbu môžete presunúť aj na budúci rok. Je skoro isté, že všetci vami vybraní svadobní dodávatelia budú mať v náhradný termín čas. A bude to aj istota, že na svojej svadbe budete mať všetkých svojich blízkych, v plnom a neobmedzenom počte.

Ďalej je potrebné mať na pamäti aj naše štátne hranice, ak teda plánujete aj svadobných hostí zo zahraničia, budúci rok sa javí ako rozumná alternatíva.

Čo svadobní dodávatelia?Ak ste svadobný dodávateľ, tak ste iste zaznamenali mnoho otázok od zazmluvnených neviest. Je dôležité ich upokojiť a ponúknuť vhodnú alternatívu. Pokiaľ sa jedná o plánovanú svadbu v najbližších mesiacoch, bolo by dobré navrhnúť klientke presný postup a aj plán B v prípade, ak by sa muselo čokoľvek meniť.

Veríme však, že najhoršie už máme za sebou a vy sa budete môcť tešiť z príprav na Vaše dokonalo nádherné a nezabudnuteľné svadby.

Komentáre