Smetanova 9, Trenčín/Plavisko 7, Ružomberok

Kto ma povedie k oltáru?

Otázka, ktorá znie v hlave každej nevesty: Kto ma povedie k oltáru?

Cesta k oltáru je pre nevestu okamih plný emócií, pocitov, očakávaní a mnohokrát je spojená so slzami šťastia. Zvlášť keď tam na ňu čaká jej vyvolený s láskyplným výrazom. S kým má vôbec nevesta kráčať po boku? Tradícia to vidí jasne, lenže ako si poradiť, keď rodinná situácia je iná? Neváhali sme to pre vás zistiť!

“S otcom mám pomerne nijaký vzťah a vďaka jeho sklonom k ​​alkoholu, som sa rozhodla, že s tým cudzím pánom ísť k oltáru nechcem. Preto som hrdo kráčala v ústrety novým zajtrajškom so svojím dedkom,” zveruje sa úplne na rovinu Andrea (27).

“Otecko sa mojej svadby bohužiaľ nedožil, zomrel predčasne pod kolesami nákladiaku. Do manželstva ma preto priviedla moja mamička,” spomína Linda (33).

Keď nemôže otec, neváhajte vykročiť s mamičkou!

Otec predstavuje hlavu aj zástupcu rodiny, ktorý odovzdáva svoju dcéru budúcemu zaťovi, aby sa o ňu staral a chránil ju ako oko v hlave. Znie to trochu rozprávkovo a romanticky, avšak je tu aj ďaľší a pomerne kľúčový fakt, a to ten, že v zásade ide o to, aby nevestu k oltáru odprevadil starší a predovšetkým ženatý muž.

A samozrejme najlepšie ten, ktorý je v blízkom vzťahu voči neveste. Preto z toho vychádza najlepšie pochopiteľne otec. Zo skúseností to môže byť napríklad aj dedko. Ja som dokonca bola svedkom toho, ako nevesta kráčala k oltáru so svojím starším bratom.

“K oltáru ma viedol otec môjho snúbenca, pretože svojho otecka som vlastne nepoznala, opustil matku a odišiel do Nemecka. Nikdy sa o mojej existencii nedozvedel, “vysvetľuje neľahkú situáciu Markéta (22).

Ak vám osud otecka vzal, alebo sa nachádzate v tak trochu inej situácii, potom zamierte k oltáru s mamičkou. Predsa len vaša mamička je tým najbližším človekom vôbec, ktorý vás môže k oltáru odprevadiť. Stále váhate? Rozhodne nie je o čom!
Tak ako tak si nenechajte týmito zažitými pravidlami pokaziť dobrý pocit z vašej veselice, ono na tom, kto vás povedie, aj keď to nebude presne podľa tradícií, zase tak nezáleží.

Tam ako snúbenci, späť ako novomanželia!

Máte v pláne svadbu v exotike, ďaleko od rodnej hrudy a najbližšej rodiny? Tak si to predstavte. V diaľke tyrkysovo modrý oceán, piesok v tóne slonovej kosti páli do bosých chodidiel, svieži vánok vám čechrá vlasy a vy s láskou svojho života kráčate v pravé poludnie ruka v ruke v ústrety sľubnej budúcnosti. V čase, keď u nás panuje zatiaľ dlhá noc a nikto iný o vašom vstupe do manželstva nemá ani tušenie.

Vzhľadom k tomu, že svadba v exotike sa odohráva bez rodiny a najbližších priateľov, tak snúbenci prichádzajú na obrad spoločne, kde je už prítomný oddávajúci. V súčasnej dobe táto verzia, kedy nevesta so ženíchom kráča spoločne k oltáru, pripadá veľkému množstvu párov najprirodzenejší, a to aj keď organizujú veľkolepú svadbu s celou rodinou. Je dokonca obľúbenou aj u starších dvojíc, kedy sa jedná napríklad o druhú či ďaľšiu svadbu v poradí. Neberte tradície tak vážne a skrátka a dobre si váš svadobný deň prispôsobte na mieru vášmu ja.

Len vy v hlavnej úlohe!

Rodinné prepletence, hádky, nezhody a tomu podobné patálie nie sú v súčasnej dobe ničím nepredvídateľným. A tak sa niekedy môže stať, že nevesta zvolí, že ku snúbencovi dokráča so všetkou tou pompou a sebavedomím sama, a teda bez akéhokoľvek sprievodu. Záleží samozrejme na povahe nevesty, citlivejším povahám by to totiž mohlo prísť ľúto.

Pokiaľ ale napríklad milujete spev a máte zlato v hrdle, neváhajte cestu k oltáru poňať ako dych berúce spevácke vystúpenie. Pieseň venujte budúcemu manželovi formou nečakaného prekvapenia. A verte, že naň naozaj len tak nezabudne.
♥ Nezabudnite vykročiť pravou nohou, nech si poistíte šťastie v manželstve! ♥

Zanechať komentár