Scroll Top
Smetanova 9, Trenčín/Plavisko 7, Ružomberok
 / S E R V I S
5 ROČNÁ ZÁRUKA NA ŠPERKY
Zlatníctvo garantuje vysokú kvalitu zlatých prsteňov, ktoré sú ručne vyrobené na zákazku. Štátny punc kvality potvrdzuje dokonalosť použitých materiálov.
DOŽIVOTNÝ BEZPLATNÝ SERVIS
Zahŕňa čistenie, leštenie, obnovu povrchovej úpravy, matovanie, rhodiovanie bieleho zlata a kontrolu osadenia kameňa priamo v našom zlatníctve v Trenčíne.
10 ROČNÁ ZÁRUKA NA OBRÚČKY
Ručne vyrobené šperky a klenoty z kvalitných materiálov ako je zlato, platina, brilianty a prírodné kamene. Doživotný bezplatný servis je samozrejmosťou.
DARČEKOVÉ BALENIE
Súčasťou každého u nás vyrobeného šperku je krabička,
certfikát kvality, vizitka, zľavová poukážka a taška s logom LORETTA.
Ručná práca
Tajomstvom kvality je ručná práca, ruky šperkára, ktorý z neopracovaného kovu vytvorí niečo neobvyklé a unikátne. Niečo, čo stojí za to vlastniť. Niečo, čo vydrží.
Bohatá tradícia
Martin Smolka vyrába šperky a prstene už takmer 16 rokov. Presne tak ako ich pred ním dlhé roky vyrábal jeho otec, tiež skúsený zlatník.

Svadobné obrúčky a zásnubný prsteň si obstarávate na celý život. Preto vám budeme v nasledujúcich rokoch a desaťročiach k dispozícii, aby sme vášmu šperku poskytli odborné ošetrenie.

Vaše šperky si zaslúžia aj prvotriedne ošetrenie. Preto vám ponúkame celoživotný servis u nás zakúpených šperkov, ich odbornú kontrolu a vyčistenie. Dôležité je aj profesionálne poradenstvo našich predajcov.

Samozrejmosťou je 10 ročná záručná doba a bezplatný doživotný pozáručný servis. S radosťou vás privítame v našom showroome, kde váš šperk prevezmeme a v zlatníckej dielni profesionálne skontrolujeme a vyčistíme. Pravidelne nosený šperk si takúto starostlivosť zaslúži približne raz ročne. Každoročná prehliadka zahŕňa:

  • leštenie a čistenie
  • obnovenie povrchovej úpravy /matovanie/
  • kontrola uchytenia a prípadné dotiahnutie kameňa
  • rhodiovanie bieleho zlata

Tento servis ponúkame iba na šperky z našej vlastnej predajne v Trenčíne, prípadne pri objednaní tovaru na našich stránkach.

Správna starostlivosť o šperky

Prvých pár mesiacov sa nové svadobné obrúčky krásne lesknú a trblietajú – sú jednoducho nové. Pokiaľ im však nebudete venovať dostatočnú pozornosť a starostlivosť, ich krása bude postupne miznúť. Pritom väčšina materiálov nevyžaduje zvláštny prístup a starostlivosť, skutočne to zvládne každý. Nech sa páči, máme pre Vás pár tipov, ako na to!

Dávajte pozor nielen na chemikálie, ale aj pot

Nech už máte šperk vyrobený z akéhokoľvek kovu, zlata, paládia alebo platiny, žiadnemu z materiálov neprospieva kontakt s chemikáliami. Preto vo chvíli, keď sa chystáte upratovať, chráňte si svoje ruky gumovými rukavicami. Alebo ešte lepšie, prstene si dajte dole a uschovajte na suchom mieste, napríklad v šperkovnici. Rovnako tak prsteňom neprospieva ani častý kontakt s telesným potom, a preto by ste  si ich mali odkladať aj pri športe. Ak nosíte strieborné prstene a iné šperky z tohto kovu, dávajte ich dole aj pred vstupom do bazénu – obsah chlóru totižto spôsobuje černanie striebra.
Pozor si dávajte aj na kamene vsadené do prsteňov. Aj keď sú diamanty najtvrdším nerastom, ich kontakt s iným veľmi tvrdým alebo drsným materiálom môže spôsobiť ich prasknutie, práca v okolo domu, prípadne aj v záhrade. Takéto poškodenie je bohužiaľ nevratné a znehodnocuje prsteň nielen z estetickej stránky, ale aj hodnotnej. Zirkóny sú omnoho mäkšie a ich šanca na rozbitie tak narastá.

Kvalitné čistenie šperkov zaistí iba skúsený zlatník

Drobné nečistoty, ktoré sa môžu usadzovať v záhyboch prsteňov, alebo okolo vsadených kameňov zvládnete jednoducho odstrániť aj pomocou drevenného špáradla. NIKDY šperky nečistite kovovými predmetmi (napr. s ihlou), aby ste ich nepoškriabali. V ideálnom prípade radšej nechajte čistenie všetkých šperkov a to nielen prsteňov, na skutočne skúsených profesionálov.
Napríklad aspoň jeden krát za rok si urobte čas a odneste všetky svoje šperky, ktoré pravidelne nosíte, do zlatníctva, kde ste ich zakúpili, ovšem, ak takúto službu svojim zákazníkom ponúkajú. Skúsení klenotníci sa postarajú o kvalitné a šetrné čistenie, vďaka ktorému sa budú všetky vaše šperky opäť lesknúť ako nové.

TEŠÍME SA NA VAŠU NÁVŠTEVU