ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Z AKÉHO MATERIÁLU SÚ VYRÁBANÉ SVADOBNÉ OBRÚČKY A ŠPERKY LORETTA?

Všetky svadobné obrúčky značky LORETTA® sú vyrábané zo 14 karátového alebo 18 karátového zlata, striebra alebo platiny, ktoré sú platne registrované na puncovom úrade Slovenskej republiky. Tento materiál podlieha prísnej kontrole zloženia a kvality.

AKÉ DIAMANTY DO ŠPERKOV POUŽÍVAME ?

Pri osádzaní drahých kameňov používame kvalitné a vyberané diamanty dodávané spoločnosťami, ktoré obchodujú s diamantmi na svetovej burze. Hlavnou prednosťou týchto drahých kameňov je ich dokonalá presnosť, ktorá je vyžadovaná pri ich osádzaní do šperkov. Obrúčka po osadení kameňov vyzerá vďaka precízne opracovaným rozmerom dokonale. Presnosť opracovania je dôležitá napríklad aj z toho dôvodu, aby osadené kamienky na obrúčke mali rovnakú výšku pri prečnievaní. Pre svadobné obrúčky, ale aj zásnubné prstene, prípadne iné šperky, ako sú náušnice, prívesky používame čo najvyššiu možnú kvalitu kaměnov. Ide teda o veľmi kvalitné diamanty s malými inklúziami pozorovateľnými pri použití 10 násobne zväčšujúcej lupy. Farebnosť nami používaných diamantov je typu – veľmi biela, čo znamená, že diamant je takmer bezfarebný a kvalitatívne sa tak radí medzi najcennejšie.

ČÍM SA LÍŠIA OBRÚČKY LORETTA OD INÝCH OBRÚČOK?

Prednosťou našich obrúčok je ich vlastný dizajn, ručná práca a kvalita materiálu. Na výrobe sa podieľa tím zlatníkov s dlhoročnými skúsenosťami vo výrobe šperkov na čele s p. majiteľom Martinom Smolkom. Kvalitu a presnosť vyhotovenia zabezpečuje aj špeciálne vybavenie našej dielne, vďaka ktorému majú obrúčky presné a dokonalé tvary, presné rozloženie kamienkov a vzorov. Obrúčky sú vyrábané ručne a bezspojovo, čo znamená, že na nich nie je žiadny zvar.

AKÚ ZÁRUKU A SERVIS POSKYTUJETE SVOJIM ZÁKAZNÍKOM?

Poskytujeme 10 ročnú záruku na svadobné obrúčky, 5 ročnú záruku na zásnubné prstene a ostatné šperky a doživotný bezplatný servis na obnovu povrchu, opravu a kontrolu šperkov. Každý zákazník obdrží k svojim obrúčkam a šperkom certifikát pravosti.

MÔŽEM SVOJE STARÉ ZLATO POUŽIŤ NA VÝROBU ŠPERKOV ?

Samozrejme áno, je to možné a nezáleží akú farbu má Vaše zlomkové zlato. Môžete ho použiť ako protihodnotu na výrobu Vašich nových svadobných obrúčok bez ohľadu na to, z akého materiálu si ich vyberiete. Tu je dôležité, aby malo zlomkové zlato požadovanú rýdzosť. Túto otázku vám zodpovedá náš profesionálny predajný team priamo pri návšteve showroomu v Trenčíne. Výkupná cena zlata sa zväčša počíta podľa aktuálnej burzovej ceny. Vykupuje sa zväčša o 15 percent menej, nakoľko vzniká strata materiálu pretavovaním a ešte je tam zarátaný poplatok za pretavovanie. Následne sa táto čiastka odpočíta od výslednej sumy šperku.

MÔŽEM SI VAMI PONÚKANÝ MODEL OBRÚČOK NEJAKO POZMENIŤ?

Áno samozrejme. Výhodou našich obrúčok je ich nekonečné množstvo variácií. Je možné zmeniť farebnú kombináciu materiálov, počet a rozmiestnenie kamienkov, šírku obrúčok, typ povrchovej úpravy (z lesklej na matnú a pod.). A ak sa napriek tomu nerozhodnete, môžete si obrúčky sami navrhnúť, prípadne priniesť do predajne obrázok či nákres. Po spoločnej konzultácii sa vždy dopracujeme k šperkom Vašich snov.

DÁ SA DO OBRÚČOK GRAVÍROVAŤ MENO ALEBO DÁTUM SOBÁŠA?

Áno. Vďaka našim technológiám dokážeme gravírovať do vnútra obrúčok Vaše mená, dátumy, citáty alebo znaky. Jedná sa o presné nápisy podľa šablón. Samozrejmosťou je aj ručné gravírovanie na vrchnú stranu obrúčok a to veľmi presne a rôznymi typmi písma.

KEĎ JE OBRÚČKA VIACFAREBNÁ, JE LEN POZLÁTENÁ ALEBO SA SKUTOČNE SKLADÁ ZO ZLATA RÔZNYCH FARIEB?

Toto je častá otázka, pretože mnoho zlatníkov nespája dva materiály do jedného celku. Naše kombinované obrúčky sú samozrejme zložené z dvoch a viacerých materiálov. Vďaka ručnej zlatníckej práci je viac rozdielnych farieb alebo typov materiálov vždy pod presne stanovenou teplotou spájaných bez dier a prasklín. Preto sú naše kombinované svadobné obrúčky a šperky dokonale vyrobené.

PLATÍ SA ZÁLOHA ZA OBJEDNÁVKU?

Áno, pred každou výrobou je potrebné uhradiť zálohu, od 30% do 50% z celkovej ceny šperku. Všetko samozrejme závisí od vzájomnej dohody s personálom.

AKO DLHO TRVÁ VÝROBA ZÁSNUBNÉHO PRSTEŇA A OBRÚČOK?

Výroba šperkov závisí od náročnosti vybraného dizajnu. Pri bežných dizajnoch sa doba výroby pohybuje okolo 1 – 2 týždňov. Maximálna dĺžka výroby šperkov je cca 2-3 týždne. Všetko však záleží od Vašej potreby, ako výrobcovia sa vieme prispôsobiť Vašim potrebám.

JE MOŽNÉ VYROBIŤ PRSTEŇ PODĽA MOJEJ PREDSTAVY?

Samozrejme áno, vieme Vám vyrobiť prsteň presne podľa vašej predstavy. Všetky naše prstene sú ručne vyrábané priamo na mieru a tak je možné si navrhnúť štýl, šírku, hrúbku a aj materiál z ktorého bude prsteň vyrobený. Je výborné mať aj konkrétne predstavy či už fotografie alebo odkazy na produkty na internete.

VIETE NÁM PORADIŤ S VÝBEROM AK NEMÁME VLASTNÚ PREDSTAVU?

V prípade, že nemáte vlastnú predstavu o tom ako má váš šperk vyzerať, tak vám náš skúsený zlatník, osobne p. majiteľ, vie poradiť s výberom, poprípade sa môžeme inšpirovať našimi kolekciami.

DOSTANEM K ŠPERKOM AJ CERTIFIKÁT PRAVOSTI?

K šperkom, ktoré vyrábame samozrejme dostanete aj certifikát pravosti. K šperkom, v ktorých sú vsadené aj diamanty dostanete certifikát navyše, ktorý obsahuje hmotnosť diamantu v karátoch (ct), kvalitu, farbu a výbrus diamantu, inak udávané aj pod skratkou 4C.

AKO ZISTÍM SPRÁVNU VEĽKOSŤ PRSTEŇA?

Pri zisťovaní veľkosti vášho prsteňa je najideálnejšie prísť do našej predajne, kde vám vieme  presne odmerať veľkosť prstu. Pri kupovaní zásnubného prsteňa je najjednoduchší spôsob ako zistiť správnu veľkosť, nenápadne vziať prsteň, ktorý vaša partnerka práve nenosí a priniesť ho k nám odmerať. Ubezpečte sa však, že ste zobrali prsteň, ktorý nosí na ľavom prstenníku a ak to nie je možné, skúste si aspoň všimnúť, na ktorom konkrétnom prste zvyčajne prsteň nosí. Ak ho nemôžete zobrať, kľudne ho obrkeslite z vnútornej strany alebo zmerajte priemer. Ak partnerka prstene nenosí, skúsime si spoločne tipnúť jej veľkosť podľa fotky a potom prsteň po darovaní upravíme na jej presnú veľkosť.

AKO SI MÔŽEM OVERIŤ RÝDZOSŤ ZLATA?

Rýdzosť zlata vám vieme otestovať v našej dielni, poprípade si ju viete overiť na puncovom úrade, alebo u akéhokoľvek iného zlatníka. Takisto rýdzosť preukazuje aj punc na šperku.

JE MOŽNÉ POČAS VÝROBY ZASAHOVAŤ DO DIZAJNU?

V prípade, že sa ešte nezačalo s výrobou je možné spraviť ešte úpravy. Závisí to od fázy výroby. Samozrejme pokiaľ to bude možné, tak áno.

AKO SI MÔŽEM OVERIŤ, ČI SA JEDNÁ O PRAVÝ BRILIANT S DEKLAROVANÝMI PARAMETRAMI?

Ku každému briliantu je dodávaný certifikát, ktorý je vyhotovovaný nezávislými gemologickými inštitúciami. Tento certifikát potvrdzuje všetky parametre daného briliantu. V prípade, že máte pochybnosti, je možné nechať diamant podrobiť nezávislému posudku iného zlatníka alebo odborníka na drahé kamene.

BUDÚ MAŤ ŠPERKY PUNC?

Každý jeden šperk, ktorý si u nás zakúpite má 3 punce. Sú to punc rýdzosti, punc výrobcu a štátny punc.

ČO MÔŽEM ROBIŤ V PRÍPADE, KEĎ SA PARTNERKE ZAKÚPENÝ PRSTEŇ NEPÁČI?

Jedná sa o zákazkovú výrobu, takže toto riziko znáša každý zákazník. Avšak chápeme, že takéto prípady sa môžu stať, a preto sa snažíme vždy už aj pri výbere prsteňa pomôcť a poradiť tak, aby toto riziko bolo minimálne. Ak sa však aj napriek tejto snahe daný šperk nezapáči, vieme nájsť nejaký kompromis a to napríklad dodatočnou úpravou alebo úplným prerobením prsteňa. Materiál samozrejme vieme znova použiť, ale práca musí byť znova zaúčtovaná.

AKO PREBIEHA REKLAMÁCIA?

Reklamácia prebieha podľa zákona prijatím reklamácie v našom showroome. Následne do maximálne 30 dní sa reklamácia musí uzavrieť.

ČO V PRÍPADE AK Z PRSTEŇA VYPADNE ZIRKÓN, BRILIANT ALEBO INÝ DRAHÝ KAMEŇ?

V tomto prípade je potrebné priniesť prsteň na reklamáciu a posúdiť či vypadol vplyvom nárazu, nesprávnym používaním, alebo nesprávnym zasadením. V prípade nesprávneho zasadenia je oprava bezplatná.

ČO V PRÍPADE, AK SA ZMENÍ POVRCHOVÁ ÚPRAVA PRSTEŇA?

Prsteň je potrebné preleštiť a opätovne porhódiovať. Zmena farby prsteňa pri bielom zlate nie je predmetom reklamácie, nakoľko to vyplýva z výrobného procesu, porhódiovaná povrchová úprava časom stráca svoju hrúbku a treba ju pravidelne obnovovať.

AKO POSTUPOVAŤ V PRÍPADE, AK VYBRANÁ VEĽKOSŤ NIE JE SPRÁVNA?

Veľkosť prsteňa vám vieme kedykoľvek upraviť tak, aby Vám alebo Vašej partnerke dokonale sedel. Pozor nie všetky typy prsteňov je možné zväčšiť alebo zmenšiť. Na to však pri kúpe budete určite upozornení.

ČO V PRÍPADE, AK SA PRSTEŇ ZDEFORMUJE ALEBO PRASKNE?

V takomto prípade je potrebné prsteň opraviť. Zatiaľ sa nám nestalo, že by prsteň praskol alebo sa zdeformoval z dôvodu výrobnej vady. Šperky su ručne vyrábané, maju svoju dostatočnú hrúbku, takže toto pri našich šperkoch nezažijete.

DOSTANEM K ŠPERKU AJ KRABIČKU?

 Áno, samozrejme. Súčasťou každého u nás vyrobeného šperku je krabička, certfikát kvality, vizitka, zľavová poukážka
 na ďaľší nákup a taška s logom LORETTA.
error: Content is protected !!