Scroll Top
Smetanova 9, Trenčín/Plavisko 7, Ružomberok
“Tvorba a výroba šperkov je mojím poslaním a zároveň splneným snom pretože iba šperk vyrobený s láskou, môže ďalej šíriť lásku”
Martin Smolka – Dizajnér, umelecký zlatník
LORETTA

Vďaka dlhoročnej zlatníckej tradícii v rodine Smolkovcov je ručná výroba svadobných šperkov, najmä svadobných obrúčok, zásnubných prsteňov a rovnako aj šperkov na zákazku samozrejmosťou.

Už viac ako 16 rokov od svojho vyučenia sa za zlatníka plní Martin Smolka Vaše túžby po dokonalých šperkoch, ktoré sú jedinečnými zjavmi na trhu. Môžete si skutočne vybrať z množstva modelov svadobných obrúčok, zásnubných prsteňov a šperkov.

Ak túžite po špecifickom šperku a chcete byť jeho jediným vlastníkom, vyrobíme Vám šperk na mieru, presne podľa predstáv alebo predlohy. Ako výrobcovia sa s termínom dodania vieme vždy prisposobiť potrebe našich zákazníkov.

Profesionalita a precíznosť samozrejme nechýba ani nášmu usmievavému sales teamu, ktorý je pripravený venovať sa Vašim potrebám a požiadavkám. Ak si objednáte termín vopred, vyhradíme si čas, potrebný pre výber šperkov iba pre Vás.

OCENENIA

Dôkazom, že šperky LORETTA majú úspech sú aj ocenenia, ktoré získavajú každý rok v rôznych prestížnych súťažiach. Na výrobu šperkov používame biele, žlté aj červené zlato, platinu a striebro. Diamanty pre Vás starostlivo vyberáme, aby mali skutočne tú najvyššiu kvalitu.

 • Slovenský šperk 2016 2.miesto
 • Etiópsky opál 2012 1.miesto
 • Slovenský šperk 2012 2.miesto 3.miesto
 • Slovenský šperk 2010 2.miesto
 • Slovenský šperk 2009 3.miesto
 • Slovenský šperk 2008 3.miesto
 • Slovenský šperk 2007 2.miesto
 • Šperk osadený Slovenským opálom 2.miesto
 • Tahitian Pearl Trophy 2.miesto 3.miesto
 • Šperk osadený Slovenským opálom 2.miesto 3.miesto

HISTÓRIA

Martin Smolka, dizajnér, umelecký zlatník – klenotník a majiteľ spoločnosti LORETTA.
Mladý, kreatívny umelec, ktorý so zlatým kovom dokáže divy. Miluje svoju prácu a zasvätil jej celý svoj život.

K remeslu ho viedol otec, p. Albert Smolka, ktorý mu je vzorom a učiteľom dodnes. Spolu so skvelým zlatníckym teamom vytvárajú súhru, ktorá pre Vás vyrába šperky už viac ako 16 rokov, odkedy sa zlatníka vyučil.

A práve na základe podpory zo strany okolia a samotných spokojných zákazníkov mohlo po toľkých rokov vzniknúť niečo tak úžasné a jedinečné ako je LORETTA. Výhodou a prednosťou je aj výroba šperkov na zákazku, na želanie našich zákazníkov.

Výhodou je, že každý šperk sa v tom momente okamžite stáva jedinečným a jeho dizajn a netradičnosť nevídaným v iných zlatníctvach.

lacne svadobne obrucky
Andrea Hantáková

Ďakujeme ešte raz za obrúčky, sú krásne. Martinovo zlatníctvo určite odporúčam.

obrucky lacne
Juraj Čico

Všetci sú z neho hotový, hlavne snúbenica. Veľkosť je úplne presná. Je mega, si super Martin, ďakujem naozaj moc.

zlatnictvo banovce nad bebravou
Saška Masárová Hricková

Ja neviem čo napísať. Ved sú najlepšie najdokonalejšie bez jedinej chybičky.

zlatníctvo dubnica nad váhom abc
Danjela Lachatová

Vybrali sme si obrúčky od Martina, pretože jeho zlatnícka práca sa chváli sama. Máme klasické žlté obrúčky, svojim jemným zaoblením však pútajú pozornosť a dodnes nane dostávame komplimenty. Ja ti osobne ďakujem aj zato že môj muž obrúčku nosí rád a dobrovoľne, pretože aj podľa neho je skvelá.

krásne šperky na svadbe
Henrieta Kozáček Miloňová

So snubným prsteňom som stále spokojná, považujem ho za ten najkrajší šperk, vymysleli ste ho úplne presne podľa môjho vkusu, ja sama by som si ho krajší nevymyslela a podľa mňa je to naozaj nadčasový kúsok. Naše svadobné obrúčky svojou jednoduchosťou a jemnosťou sú dokonalé a vystihujú presne čo sme chceli. Odporúčame každému.

zlatníctvo dubnica nad váhom
Janka Peťková
Ďakujeme za krásne obrúčky… Martinovo zlatníctvo má výborný osobný prístup, ochotne poradí, profesionálne vysvetlí detaily výroby. Nie je pre neho problém zapracovať do obrúčiek aj nápady a návrhy objednávateľov a samozrejmosť je aj staroslivosť o obrúčky aj roky po svadbe (čistenie, oprava a pod.). Kedže som videla aj iné šperky, ktoré okrem výroby aj dizajnoval, určite obrúčky nie sú posledné šperky, ktoré pre nás vyrobil.
zlatnictvo
Gabriela Mráziková

Mám obrovskú radosť, že mám šperk, ktorý som si vysnívala, ktorý má pre mňa hodnotu, nielen materiálnu…sú na ňom začiatočné písmená mojich lások, presne v takom poradí ako mi ich život dal…moja predstava sa vďaka spoločnosti Loretta a vďaka šikovným rukám zlatníka Martina splnila nad moje očakávania! Ďakujem a želám veľa úspechov.

české zlatníctvo
Monika Chochlíková

Ahojte, chcem sa veľmi podakovať za ten prsteň, co som dostala, je veľmi nádherný a po 20
rokoch budem konečne niečo nosiť na prste.

TAKTIEŽ VYRÁBAME

 • obrúčky a prstene z bieleho zlata
 • obrúčky a prstene z ušľachtilého žltého zlata
 • obrúčky a prstene z ružového a červeného zlata
 • strieborné obrúčky
 • obrúčky a prstene z platiny
 • obrúčky podľa vášho priania (na zákazku)
Základné hodnoty
V zlatníckej dielni plní Vaše sny o najkrajších svadobných obrúčkach, zasnúbných prsteňoch, či rôznych šperkoch, ktoré Vám po ich vzhliadnutí vždy vyčaria úsmev na tvári. Vážime si Vašu podporu a priazeň a úprimne veríme, že šperky z dielne LORETTA budú pre Vás potešením a láskou na celý život.
Spojte sa s nami 
Alebo nás príďte navštíviť osobne 
ADRESA
Smetanova 9, 911 01 Trenčín
EMAIL
loretta@loretta.sk
Kontakt
+421 944 991 316