Servis a starostlivosť o šperky
Svadobné obrúčky a zásnubný prsteň si obstarávate na celý život. Preto vám budeme v nasledujúcich rokoch a desaťročiach k dispozícii, aby sme vášmu šperku poskytli odborné ošetrenie.
Vaše šperky si zaslúžia aj prvotriedne ošetrenie. Preto vám ponúkame celoživotný servis u nás zakúpených šperkov, ich odbornú kontrolu a vyčistenie. Dôležité je aj profesionálne poradenstvo našich predajcov.
Samozrejmosťou je 10 ročná záručná doba a bezplatný doživotný pozáručný servis. S radosťou vás privítame v našom showroome, kde váš šperk prevezmeme a v zlatníckej dielni profesionálne skontrolujeme a vyčistíme. Pravidelne nosený šperk si takúto starostlivosť zaslúži približne raz ročne. Každoročná prehliadka zahŕňa:
- leštenie a čistenie
- obnovenie povrchovej úpravy /matovanie/
- kontrola uchytenia a prípadné dotiahnutie kameňa
- rhodiovanie bieleho zlata
SPRÁVNA STAROSTLIVOSŤ O ŠPERKY
Prvých pár mesiacov sa nové svadobné obrúčky krásne lesknú a trblietajú – sú jednoducho nové. Pokiaľ im však nebudete venovať dostatočnú pozornosť a starostlivosť, ich krása bude postupne miznúť. Pritom väčšina materiálov nevyžaduje zvláštny prístup a starostlivosť, skutočne to zvládne každý. Nech sa páči, máme pre Vás pár tipov, ako na to!
DÁVAJTE POZOR NIELEN NA CHEMIKÁLIE, ALE AJ POT
Nech už máte šperk vyrobený z akéhokoľvek kovu, zlata, paládia alebo platiny, žiadnemu z materiálov neprospieva kontakt s chemikáliami. Preto vo chvíli, keď sa chystáte upratovať, chráňte si svoje ruky gumovými rukavicami. Alebo ešte lepšie, prstene si dajte dole a uschovajte na suchom mieste, napríklad v šperkovnici. Rovnako tak prsteňom neprospieva ani častý kontakt s telesným potom, a preto by ste si ich mali odkladať aj pri športe. Ak nosíte strieborné prstene a iné šperky z tohto kovu, dávajte ich dole aj pred vstupom do bazénu – obsah chlóru totižto spôsobuje černanie striebra. Pozor si dávajte aj na kamene vsadené do prsteňov. Aj keď sú diamanty najtvrdším nerastom, ich kontakt s iným veľmi tvrdým alebo drsným materiálom môže spôsobiť ich prasknutie, práca v okolo domu, prípadne aj v záhrade. Takéto poškodenie je bohužiaľ nevratné a znehodnocuje prsteň nielen z estetickej stránky, ale aj hodnotnej. Zirkóny sú omnoho mäkšie a ich šanca na rozbitie tak narastá.
KVALITNÉ ČISTENIE ŠPERKOV ZAISTÍ IBA SKÚSENÝ ZLATNÍK
Drobné nečistoty, ktoré sa môžu usadzovať v záhyboch prsteňov, alebo okolo vsadených kameňov zvládnete jednoducho odstrániť aj pomocou drevenného špáradla. NIKDY šperky nečistite kovovými predmetmi (napr. s ihlou), aby ste ich nepoškriabali. V ideálnom prípade radšej nechajte čistenie všetkých šperkov a to nielen prsteňov, na skutočne skúsených profesionálov. Napríklad aspoň jeden krát za rok si urobte čas a odneste všetky svoje šperky, ktoré pravidelne nosíte, do zlatníctva, kde ste ich zakúpili, ovšem, ak takúto službu svojim zákazníkom ponúkajú. Skúsení klenotníci sa postarajú o kvalitné a šetrné čistenie, vďaka ktorému sa budú všetky vaše šperky opäť lesknúť ako nové.